Jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń?

Obecnie w dobie zagrożenia koronawirusem powinniśmy zwracać uwagę na dezynfekcję naszych pomieszczeń, zachowanie odpowiedniej higieny.

Musimy częściej myć ręce, dezynfekować powierzchnię w naszych mieszkaniach, czy też w miejscu pracy. Oczywiście możemy wykorzystać różnego rodzaju płyny do dezynfekcji, mogą być one w butelkach, większych pojemnikach, czy też w specjalnych pojemnikach, wówczas będzie można łatwo rozpylić na wszystkich powierzchniach, które chcemy oczyścić. Jednak w tym przypadku musimy zwrócić uwagę, iż należy usunąć tego rodzaju środki po zastosowaniu. Może być to dosyć czasochłonne i bardzo niewygodne, zwłaszcza jeżeli chcemy oczyścić większe pomieszczenie. Dodatkowo możemy wykorzystywać różnego rodzaju lampy UV, światło niszczy drobnoustroje, bakterie, wirusy, sprawia że nasze pomieszczenie będzie zdezynfekowane. Jednak obecnie coraz częściej wybieramy ozonowanie, czyli dezynfekcję przy pomocy ozonu, jest on otrzymywany sztucznie z powietrza atmosferycznego, w tym przypadku będziemy musieli skorzystać ze specjalistycznej maszyny, która za pomocą prądu elektrycznego, odpowiedniego natężenia rozbija cząsteczki znajdujące się w powietrzu. W tym przypadku tworzy się ozon czyli O3, wówczas zostaje on rozpylony po całym pomieszczeniu które chcemy odkazić, zdezynfekować. Jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń?

Jest to bardzo dobry pomysł ponieważ gaz może bardzo dobrze wnikać we wszystkie zakamarki w każdym pomieszczeniu.

Jest to także świetny pomysł na dezynfekcję dużej hali, w której nie mamy dostępu do wyższych partii. W tym przypadku należy dane pomieszczenie uszczelnić, tak aby generowany ozon nie ulatniał się, Należy bowiem pamiętać iż będzie on skuteczny dopiero przy pewnej zawartości w powietrzu. Następnie musimy odczekać kiedy ozon zostanie rozbity na cząsteczki tlenu. Wówczas pojedyncza cząsteczka tlenu zachodzi w reakcję z różnego rodzaju bakteriami, wirusami. Dodatkowo zostaje uwolniony tlen, po odpowiednim czasie powinniśmy przed wejściem do pomieszczenia odpowiednio je przewietrzyć, tak aby tlen ulotnił się z danego pomieszczenia, wówczas będzie ono bezpieczne. Oczywiście powinniśmy znaleźć firmę, która dysponuje odpowiednim sprzętem, warto wejść na stronę vermin.com.pl/ozonowanie/, sprawdzić ofertę firmy, która oferuje profesjonalne usługi ozonowania, zajmie się także wszystkimi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem.