Czego możesz oczekiwać od swojego pełnomocnika prawnego

Podczas konsultacji z adwokatem zadałeś szereg pytań i poczułeś się uspokojony sposobem, doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną adwokata.

Po zakończeniu konsultacji wiedziałeś, że znalazłeś prawnika, który pomógłby ci poradzić sobie z kwestiami prawnymi, które nie dawały ci spokoju w nocy. Ale nadal czujesz się niepewnie, jakie usługi prawne otrzymujesz i czego dokładnie możesz oczekiwać od nowego prawnika. Często zdarza się, że masz pytania i wątpliwości dotyczące procesu prawnego, który zamierzasz przejść, a także tego, czego możesz oczekiwać od relacji adwokat-klient. Jeśli nie jesteś doświadczonym weteranem systemu prawnego, będziesz mieć wiele pytań, na które będziesz chciał poznać odpowiedzi, choćby dla własnego spokoju. Najważniejsze z tych pytań dotyczy tego, czego można oczekiwać od adwokata. Chociaż każdy adwokat jest inny, na przykład prawnicy naliczają różne opłaty i pracują z klientami na różne sposoby w różnych sprawach, istnieją pewne podstawowe kwestie, których możesz oczekiwać od zatrudnionego prawnika. Komunikacja jest podstawą dobrych relacji adwokat-klient. Twój prawnik powinien wyjaśnić kwestie prawne związane ze sprawą, abyś zrozumiał, z czym masz do czynienia. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące konkretnej sprawy, Twój prawnik powinien być w stanie na nie odpowiedzieć.

Ważne jest również, aby zadawać pytania w dowolnym momencie.

Najlepiej będziesz mógł podejmować ważne decyzje związane ze sprawą, jeśli posiadasz wszystkie potrzebne informacje, więc jeśli czegoś nie rozumiesz, powinieneś poprosić swojego prawnika o wyjaśnienie. Sprawami związanymi z prowadzeniem sklepów internetowych zajmuje się kancelaria e-commerce. Możesz również oczekiwać, że Twój adwokat zareaguje na Twoją korespondencję w odpowiednim czasie. Oczywiście twoja sprawa nie jest jedyną, którą zajmuje się twój adwokat, a czasami szybka odpowiedź może nie być możliwa. Na przykład pełnomocnik może być w sądzie. Jednak w takich przypadkach powinieneś otrzymać na czas potwierdzenie, że Twoja korespondencja została odebrana, oraz pewien pomysł, kiedy możesz spodziewać się odpowiedzi, jeśli nie od twojego prawnika, to od jego asystenta prawnego.