Elektroliza włosów – skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia

Wiele kobiet ma problem z nadmiernym owłosieniem, najbardziej krępujące są włoski występujące na twarzy, obecnie gabinety kosmetyczne potrafią bardzo skutecznie radzić sonie z tego rodzaju problemem.

Istnieje kilka nowoczesnych metod walki z nadmiernym owłosieniem, jak przykładowo depilacja laserowa, oraz depilacja za pomocą elektrolizy. Nowoczesne metody usuwania włosów obiecują cudowne usunięcie nadmiaru tam, gdzie nie jest ona potrzebna: skutecznie, szybko i trwale. Jednak eksperci uważają, że producenci urządzeń do usuwania włosów i centra kosmetyczne, które oferują depilację laserową nie są z klientami do końca szczerzy. Jedyną naprawdę skuteczną metodą jest elektroliza, dzięki której trwale będziemy usuwali nadmierne owłosienie. Po pierwsze, w elektrolizie nie ma znaczenia, jaka jest długość, gęstość i kolor włosów. Fototyp skóry i obecność na niej opalenizny również nie są brane pod uwagę. To odróżnia elektrolizę od innych metod usuwania włosów i sprawia, że jest to prawie uniwersalny proces. Usuwanie włosków metodą laserową nie zawsze jest wystarczająco skuteczne.

Część włosów częściowo uszkodzona, chwilowo traci możliwość wzrostu i stopniowo przywraca zdolności reprodukcyjne. Kolejna część cebulek przechodzi pod wpływem lasera w tryb uśpienia przez co ich wzrost może wystąpić po pewnym czasie. Tego rodzaju technologia znana jest od wielu lat, lecz dopiero ostatnio zyskuje coraz większą popularność, ze względu na dostępność technologii. Dawniej, kiedy technika nie była tak rozwinięta, nie było mowy o trwałym usuwaniu owłosienia, a do najczęściej stosowanych sposobów depilacji możemy zaliczyć tradycyjne golenie maszynką, usuwanie owłosienia za pomocą plastrów woskowych, wosku, depilatora elektrycznego, kremów depilacyjnych, przy czym najnowsza metoda jaką jest elektroliza włosów jest najskuteczniejsza. Obecnie coraz większa ilość gabinetów kosmetycznych posiada odpowiedni sprzęt do tego rodzaju zabiegów, są one coraz bardziej dostępne i tańsze. Ze szczegółami zabiegów można zapoznać się na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/usuwanie-nadmiernego-owlosienia/elektroliza-wlosow.

Previous article

Wybieramy jedzenie z automatu

Next article

Krem z naturalnych składników