Porady prawne związane z epidemią koronawirusa

Epidemia koronawirusa stworzyła nową rzeczywistość dla wielu firm, pojawiły się także pytania dotyczące wielu sfer życia publicznego, a także zobowiązań związanych z zatrudnieniem, wykonywaniem pracy.

Oczywiście koronawirus dotknął wiele firm, które mogły mieć problem z zapłatą wszystkich zobowiązań do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też zobowiązań podatkowych. Dodatkowo niektóre firmy zostały postawione w sytuacji, kiedy musiały poszukać sposobu na odroczenie spłaty kredytu. Zatem wielu przedsiębiorców zaczęło poszukiwać specjalistycznych porad prawnych związanych z nową sytuacją.

Porady prawne związane z epidemią koronawirusa

Na jaką pomoc mogę liczyć przedsiębiorcy?

Pracodawcy chcą dowiedzieć się przykładowo, jak wygląda sytuacja związana z zatrudnieniem pracownika, kwarantanną, wiele spraw zaczęło budzić wątpliwości. Kancelaria prawna może doradzić w wielu sprawach, które mogą być dla przedsiębiorców niejasne. W przypadku jeżeli firma posiada problemy finansowe, mogła ubiegać się o zwolnienie z płatności na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niekiedy wynikały także problemy finansowe, które uniemożliwiały spłatę rat. W tym przypadku prawnik może przeanalizować umowę z bankiem czy też inną instytucją finansową, i doradzić przedsiębiorcy najlepsze wyjście z sytuacji.

Niektóre osoby mogły poszukiwać także sposobu na odstąpienie od umowy deweloperskiej, różnych umów związanych z wynajmem lokali. Oczywiście czasowe zamknięcie niektórych branż, ograniczenie działalności spowodowało, iż turystyka czy gastronomia nie przynosiły już takich dochodów jak dawniej. Jak wiadomo prowadzenie hotelu czy też restauracji to dość duże koszty związane z lokalem, czynszem, mediami oraz oczywiście pensjami dla pracowników. Firmy, które zostały czasowo zamknięte, nie mogły wywiązywać się z części zobowiązań, wówczas pomoc prawna z pewnością okazuje się bardzo dobrym pomysłem. Możemy razem z prawnikiem analizować wszystkie umowy, ocenić które płatności mogą być w tym momencie dla nas najmniej istotne, lub też które możemy odłożyć w czasie.

Dostępna jest pomoc prawna dla firm, których dotknął https://kancelariamistewicz.com.pl/koronawirus-porady-prawne/ może udzielić nam wielu cennych porad. Możemy dowiedzieć się, jakie porady prawne oferują kancelarie, z pewnością pomoc prawną i poradnictwo w sytuacji, kiedy przedsiębiorca nie zna nowych przepisów, nie jest pewny w jaki sposób będą one egzekwowane, można uzyskać ze strony prawnika.

Previous article

Tymczasowe kontenery mieszkalne