Czy możliwe jest leasingowanie sprzętu budowlanego?

Prowadząc firmę budowlaną trzeba będzie się rozwijać. W ten sposób stajemy się konkurencyjni i zwiększamy ilość usług, jakie możemy zaoferować. Bez tego konkurencja na pewno nas wyprzedzi i będziemy mieć problem z utrzymaniem na rynku.

Problem polega na kosztach. Zakup koparki to ogromny wydatek. W takiej sytuacji wybieramy leasing. Dzisiaj wszystkie mniejsze i większe firmy korzystają z leasingu, bo to najtańsza forma zakupu urządzenia. Ustalamy warunki współpracy, wybieramy leasing na określony czas i mamy problem z głowy. Dostajemy nowy sprzęt, ale i możemy wybrać używany. Wszystko będzie zależne od tego, jaką kwotę chcemy płacić.

Można za naprawdę niewielkie pieniądze stać się posiadaczem wspomnianej koparki. Można wtedy wykonywać więcej pracy, a maszyna sama na siebie będzie zarabiała. Właśnie, dlatego leasing stał się w ostatnich latach tak bardzo popularny. Jest bardzo tani i nie trzeba spełniać zbyt wielu wymogów żeby można było urządzenie kupić. Trzeba tylko pamiętać o tym, że rozwiązanie umowy jest niemożliwe i nawet, jeśli firma splajtuje to trzeba raty płacić. Można też odsprzedać maszynę, ale nie jest to wcale takie łatwe.

Co jeszcze można wziąć w leasing?
Trudniej będzie nam znaleźć, czego w leasing nie można wziąć. Jeśli jest nam potrzebna profesjonalna wiertarka, która kosztuje kilka tysięcy złotych to nie zawsze możemy sobie pozwolić na jej zakup. Leasingi jest wtedy dla nas ułatwieniem. Dawniej trzeba było albo pożyczać na wysoki procent pieniądze w banku albo kupować urządzenie gorszej jakości, na które nas stać. Dzisiaj możemy sobie pozwolić na więcej, dlatego warto byłoby taką okazję wykorzystać. Od bardzo drobnych urządzeń po ogromne maszyny budowlane to wszystko można wziąć w leasing. Na pewno znajdzie się firma, która zaoferuje nam raty na dobrym poziomie z bardzo niskim oprocentowaniem. Warto okazję wykorzystać i zacząć się rozwijać. Zdobywając nowe zlecenia mamy pieniądze na spłatę sprzętu, który po kilku latach przejdzie na naszą własność.

Next article

Jak szybko budować mięśnie?