Dlaczego warto używać baterii wielokrotnego ładowania?

Baterii AA lub też AA używamy na co dzień w wielu różnych urządzeniach, mogą być to latarki, osoby które jeżdżą na rowerze z pewnością wykorzystują je także w oświetleniu.

Naturalnie warto pamiętać, iż standardowe baterie jednorazowe musimy wyrzucić do odpowiednich pojemników. Z pewnością jest to mało ekologiczne, dlatego też możemy wybierać baterie akumulatorki, które możemy po rozładowaniu ponownie naładować.

Dlaczego warto używać baterii wielokrotnego ładowania?

Na co zwracać uwagę kupując baterie akumulatorki?

Oczywiście urządzenia przenośne będą potrzebowały różnej mocy, akumulatorki które kupujemy w sklepach posiadają oznaczenia, mogą być to akumulatory o pojemności przykładowo 2000 mAh, czy też o mniejszej pojemności nominalnej, 800 lub 1000 mAh. Oczywiście warto zwrócić uwagę także na ilość cykli ładowania, wiele baterii wytrzymuje nawet do 1000 cykli ładowania i rozładowania, dzięki temu będziemy mogli używać ich przez wiele lat. Oczywiście powinniśmy brać pewne poprawki, ponieważ producenci niekiedy zawyżają nieco specyfikację, należy także zadbać o odpowiednie ładowanie. W tym przypadku nie powinniśmy dopuścić do całkowitego rozładowania, powinniśmy ładować baterie, kiedy nie są całkowicie rozładowane, dzięki czemu możemy zwiększyć nieco ich żywotność. Podobna zasada obowiązuje w przypadku baterii w naszych telefonach komórkowych.

Oczywiście posiadają one określone napięcie pracy, które zwykle określa się w przedziale od 1,2 V do 1,6 V, dodatkowo powinniśmy zwrócić także uwagę na współczynnik samorozładowania, w tym przypadku akumulatorek nieużywany może tracić przykładowo 10% mocy w ciągu miesiąca. Niekiedy możemy znaleźć w Internecie akumulatorki o pojemności 3000 lub też nawet 5000 mAh, jednak często jest to chwyt reklamowy, baterie te będą posiadały dużo mniejszą pojemność. Dlatego też warto korzystać z akumulatorków od znanych producentów, w tym przypadku będziemy mieli gwarancję, iż będzie to towar dobrej jakości. Warto nabyć także dobrą ładowarkę, niektóre modele posiadają także wskaźniki naładowania, możemy wybierać także modele uniwersalne, pozwalające ładować akumulatorki AA oraz AAA.

Z pewnością baterie akumulatory tego typu możemy kupić w opakowaniach po dwie lub też cztery sztuki. Z pewnością kiedy będziemy ich używali przykładowo w latarce, gdzie mieszczą się dwie baterie, wówczas dwie kolejne mogą się w tym czasie ładować. Będzie to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie, stale będziemy mieli możliwości podmiany baterii, dodatkowo także nie będziemy produkowali elektrośmieci.

Previous article

Korzystanie z bogatej oferty różnorakich przynęt