Bezpieczne przechowywanie dokumentów w szafie metalowej

Nie każdy dokument może i powinien trafiać w każde ręce. Bardzo duża ilość dokumentów w urzędach, instytucjach oraz firmach nie jest jawna. Tym samym powinny być one przechowywane w odpowiednich miejscach.

Dlatego też bardzo dobrym i właściwym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalistycznych szaf na dokumenty niejawne. Chociaż na rynku mamy kilku dostawców tych elementów, to jednak wartym zauważenia produktem są szafy znajdujące się w ofercie firmy Gaudia. To wysoka półka jakościowa i cenowa. Szafy są bardzo wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów.

Mogą z powodzeniem służyć przez wiele lat. W tejże ofercie można wyróżnić:
– szafy na dokumenty niejawne klasy A
– szafy na dokumenty niejawne klasy B
– szafy na dokumenty niejawne klasy C

Szafy te można zakupić w wielu różnych rozmiarach. Zatem trzeba mówić o dopasowaniu do zróżnicowanych potrzeb.

Co przechowuje się w tych szafach?

Co może kryć się za pojęciem dokumentów niejawnych? Szafy te są przeznaczone do przechowywania akt osobowych w firmach. Z uwagi na ich poufność oraz przepisy chroniące dane osobowe, akta osobowa powinny bezwzględnie przechowywane w specjalnych miejscach. Szafy na dokumenty niejawne są wykonane z blachy grubości 1,5 do 2mm. Mogą one w zależności od modelu posiadać wewnątrz dodatkową skrytkę lub kilka skrytek. Poniekąd można mówić tutaj o swoistym sejfie. W szafach tych przechowywane są nie tylko akta osobowe, ale także wiele innych ważnych dokumentów technicznych. Można także umieszczać tam pieczątki firmowe oraz inne elementy ważne dla danego urzędu czy też dla danej firmy. Jednym słowem, szafy te są przeznaczone na elementy, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Klasy szaf, o których powyżej wspomniano nie odzwierciedlają bezpośrednio jakości, ale wskazują na konkretne możliwości, jakie ma jej właściciel. Każda z szaf, każda z jej klas odnosi się do nieco innych cech mebla.

Specyfikacja szaf na dokumenty niejawne

Mówiąc o konkretnych cechach tych szaf, wskażemy na to, co dla klientów jest kluczowe. Rozmiar szafy jest tym elementem, który na pewno ma znaczenie. W każdej powierzchni biurowej każdy detal, umieszczony element powinien mieć ściśle zaplanowane miejsce. Dostępna powierzchnia może być ograniczona. Owe szafy można zakupić w jednej z wielu szerokości. Wskażemy na szafy o szerokościach 700, 900, 1000, 1200 oraz 1300 mm. Szafy oczywiście są odpowiednio certyfikowane, dzięki czemu można mieć pewność ich niezawodności. Przechowywać można bardzo różne dokumenty, w tym także te o formacie A3. Mówiąc o szafach metalowych, w głównej mierze wskazuje się na ich skuteczną ochronę przed kradzieżą, przed trafieniem w niepowołane ręce. Jednakże jednocześnie też szafy te doskonale chronią dokumenty także przed działaniem ognia. Z uwagi na to, że są one wykonane z metalu, można zadbać o ważne dokumenty na wypadek wystąpienia pożaru.
Dokumenty niejawne mogą mieć bardzo zróżnicowane znaczenie dla danej firmy. Niewątpliwie jednak w każdym urzędzie i firmie mamy do czynienia z elementami, które muszą być odpowiednio schowane i zabezpieczone. Szafy, które znajdziemy na stronie internetowej https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a są doskonałą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe w zakresie idealnego miejsca do przechowywania ważnych dokumentów. Można je znaleźć w zróżnicowanej cenie, co jest dla każdego klienta również bardzo istotnym elementem. Można mówić o jednej z najlepszych ofert.

Next article

Zamykanie spółki Limited