Co wybrać: kredyt czy leasing?

Jeśli przedsiębiorca zamierza zakupić pojazdy, często decyduje się na kredyt bankowy. Jednak nie jest to jedyna forma finansowania dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z nowocześniejszych rozwiązań, do których należy leasing. Kalkulator, który pozwala oszacować koszty leasingu i kredytu, to narzędzie, po które powinien sięgnąć każdy zainteresowany tymi dwoma metodami finansowania środków trwałych.

Leasing to bez wątpienia korzystniejszy od kredytu sposób sfinansowania zakupu samochodów czy maszyn. Opiera się o umowę leasingową, zgodnie z którą leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z danego sprzętu, którego pozostaje formalnym właścicielem. Umowa leasingowa zawsze dotyczy konkretnego okresu, zazwyczaj określanego w miesiącach, i po jej zakończeniu leasingobiorca może albo sprzęt wykupić, albo pozostawić leasingodawcy, który zadysponuje nim wedle woli. By się przekonać, że raty leasingowe mogą być niższe od rat kredytowych, dobrze jest na samym początku skorzystać z kalkulatora raty leasingowej. Udostępnia go nieodpłatnie m.in. firma CLS Sp. z o.o.

Kalkulator leasingu od CLS to narzędzie wyjątkowo intuicyjne i proste w obsłudze. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że można go użyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie sprzęt podłączony do Internetu, np. laptop czy smartfon. Na początku wybiera się przedmiot finansowania, którym może być auto osobowe, w tym także dostawcze do 3,5 tony, samochód ciężarowy, maszyna rolnicza, maszyna budowlana oraz maszyna lub urządzenie przemysłowe. Odpowiednie ikonki wskazują na dany sprzęt i użytkownik musi jedynie kliknąć właściwy obrazek. Wpisanie wartości netto i brutto wybranego pojazdu lub maszyny to kolejny etap. Następny, oparty o funkcjonalne suwaki, dotyczy ustalenia okresu leasingowania w miesiącach oraz wartości wykupu i wkładu własnego w procentach. Po wprowadzeniu tych danych kalkulator rat leasingowych błyskawicznie przekazuje wartość raty. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wartość orientacyjna, więc konkretna firma leasingowa może zaproponować inne opłaty, większe lub mniejsze, w zależności np. od oferowanych przez nią promocji. Kalkulator od CLS to także kalkulator rat kredytowych, dzięki czemu porównanie leasingu i kredytu staje się jeszcze prostsze.

Previous article

Piękny dom w Szczecinie

Next article

Łóżeczko do pokoju dziecięcego